Ankara Barbekü
Menu
Montaj Ve Bakım

Kurulum ve Kulanım Talimatları

1- Beton barbekümüz TAVSİYE edilen bir karışım (yapı harcı) hazırlanmalıdır. Diğer tip yapıştırma malzemelerinin, örneğin: yüksek dayanımlı ve hızlı kurumalı çimento , çimento ve karo yapıştırma malzemesinin kullanılması kesinlikle yasaktır. zira bunlar elemanların termik genleşmesine izin vermezler; ısıya temas eden elemanlardır ve çatlama kırılma özeliği gösterebilir ve beton barbekümüzün yapısal bütünlüğünü bozula bilir.

2- Beton barbekü elemanları birbirleri arasında sabitleyecek ve tamamen sağlam kılacak şekilde hafif bir yapı harcı tabakası ile birleştirin. Ateşe doğrudan temas eden elemanlar, eşit şekilde az miktarda harç ile birleştirilmelidir. Tabaka, elemanların termik genleşmesini kolaylaştırmak için mümkün olabildiğince ince olabilmelidir.

3- Belirtilen yerlerde, gerekli toleranslar ile ölçüleri uygun ve aşamalara ve sürelere uyarak birleştirmeyi belirtildiği gibi gerçekleştirin. barbekünün üç elemandan oluşması halinde, galvenizli ızgarayı kurulum bitmeden barbekünün ızgara kanalarına takarak yanlardan mesafe bırakın ,ve kurulum ölçüsünün doğu olduğunu teyit ediniz ızgara kaldırın ve sonra yanları ince bir harç tabakası ile kendi aralarında sabitleyin.

Beton barbekün alev gören yüzeyini oluşturan elemanlar, herhangi bir yapıştırma malzemesi dışına taşmıy cak şekilde iki beton yüzeyin arasında kalcak şekilde uygulanmalıdır

4- Sadece iki bacanın üst üste koyulmasına izin verilir; bu, fazla yük sahibi davlumbazın çökmesini önlemek içindir. bunun dışında barbekü bacası uzatma işlemi daha hafif olan ısıya dayanıklı mataryellerle yapılmalıdır.( galveniz sac bükümü soba borusu vs.) gibi

Beton barbekümüzün Montaj tamamlandığında estetik amaçlı ince ama sıvı yoğunluğunda düşük dayanımlı çimonto ve ince kalekim kapatıcı bir yapı elamanı ile sıvanması tavsiye edilir. Bunun amacı, boyanın uygulanması için daha güzel , homejen bir yüzey yaratacak şekilde pürüzleri gidermektir. Son olarak barbeküyü atmosfer etkenlerinden korumak için plastik su bazlı bir dış cephe boyası ile boyanabilir. boyama sadece estetik amaçlı olup alev gören iç yüzeylere kesinlikle uygulanmamalıdır.

NOTLAR: betonun kış ayalarında suyu emip ani soğumalarda donarak yapının kimyasını bozabilir bu yüzden beton barkümüzü boyamak ömrünü uzatmak için boyamak zorunludur.

5- Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, barbekümüzün tamamının kulanıma hazır olması için en az 24 saat beklenmelidir
barbekülerin tamamı kırmızı yüzeyler hariç beton grisi rengi olup beyaz renkte olanlar teşir amaçlı boyanmıştır

-TEHLİKE! Yakmak veya yeniden yakmak için alko, petrol veya yanıcı sıvaılar kullanmayın! Sadece EN 1864-3 standardına uygun ateş yakıcılar kullanın.

PİŞİRMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE KÖZLERİN ÜZERİNDE BİR KÜL TABAKASININ OLUŞMASINI BEKLEYİN. Her yakma yavaş ve kademeli şekilde gerçekleşmeli ve parlamalardan kaçınılmalıdır, barbeküde yakılan köz elemanın kok kömür yada kuru tahta ile yakılmalı ve kesinlikle kağıt ve petrokimya ürünleri ( tiner bezin naylon ve motor yağı) kesinlikle kulanılmamlıdır.

yanan barbekü ani ısı değişimlerinde koruyunuz. su dökerek kesinlikle sndürülmemlidir

ÖNEMLİ: Yük başına maksimum 2 Kg miktarında sadece mangal kömürü kullanılmasına izin verilir.

Önceki yakıt tamamen bitene kadar barbeküyü yeniden yakıt yüklemeyin.

DİKKAT! Bu barbekü kızacağından kullanım esnasında hareket ettitmeyin. Barbekü, daima çok dikkatli kullanılmalıdır. Barbekünün kullanımı için daima koruyucu eldivenlerin ve maşaların kullanımı tavsiye edilir.

Barbeküyü temizlemeden önce soğumaya bırakın.

DİKKAT EDİN! Çocukları ve ev hayvanlarını özellikle baerbekünün kullanımı esnasında bundan uzak tutun.

UYARILAR! Barbeküyü yakıt ile ısıtın ve pişirmeye başlamadan önce en az 30 dk kızdırın.

Barbeküyü yaktıktan sonra, hareket ettirmeyin veya denetimsiz bırakmayın.

Ocak bölgesinin malzemesi, ateşte genleşme özelliğine sahiptir ve mikro deliklerin oluşumu, ısı farklarından kaynaklanır.Bu mikro delikler, ürün kusuru değildir.

Kış veya kullanılmaması dönemi esnasında barbekünün daha iyi korunması için basit bir naylon folyo veya benzeri ile örtülmesi tavsiye edilir. Ocak yüzeyini ve olası kül bölmesini temiz tutun.
TÜM BARBEKÜNÜN DEĞİL TEKEL ELEMANLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN GEÇERLİDİR.‏

BU KURALLARA UYULMADIĞINDA HER TÜRLÜ SORUMLULUK DÜŞER VE HERHANGİ BİR GARANTİ TANINMAZ.

WhatsApp chat